seo çalışması SEO ÇALIŞMASI NELER SAĞLAYACAK / KAZANDIRACAK ? seoheaderback 1

Başlangıç ya da Profesyonel olarak kabul edilen SEO Çalışması Sizlere Neler Sağlayacak ? Ne tür farklılıklar olacak ?

Seo Çalışmasını Sizlere bir örnek ile anlatmak isterim.

 

Siz kendinizi bir iş yeri sahibi olarak düşünün. Çok güzel bir dükkan açmışsınız. İçerisinde yok yok! Ancak dükkanı açtığınız yer çok büyük ve karmaşık hatta dükkanınız en ücra köşede. Bu nedenle müşteriler sizi göremiyor. Müşterilerin sizleri fark edebilmesi için sürekli reklam ihtiyacı duyuyorsunuz. Sokağın başına tabela koydunuz, sokakta bulunan billboardlardan birini kiraladınız. Sürekli iş yeriniz ile ilgili Broşür vs. dağıtıyorsunuz. Müşterilerin ilgisini kazanmak, yeni müşterilere ulaşmak istiyorsunuz. Yeni müşteri için, her gün broşür dağıtıyor, reklam veriyor ve en önemlisi sürekli masraf yapıyorsunuz.

Ancak siz dükkanı yol kenarında, köşe başında, cadde üzerinde açabilseydiniz ya da eski bir tanınmışlığınız olsaydı tüm bu masraflara pek gerek kalmazdı.

SEO’da sizlere tam olarak bu imkanı sunuyor. Sizin internet siteniz, google gibi büyük bir denizde ufacık bir yer kaplıyor.

İnternet sitenize müşteri çekmek için sürekli reklam masrafı yapıyorsunuz. Rakip firmaların reklam saldırılarına maruz kalarak. Tüm reklam paranız boşa gidiyor.

Ancak SEO Çalışması yaptırırsanız. Reklam masraflarınız azalacak belki de yok olacak. En ücra köşede olan dükkanınız (internet siteniz) köşe başına, cadde üzerine, ilk sayfaya gelecek.

Artık müşteri çekmek için çaba sarf etmeyeceksiniz. Müşteriler sizi aradıklarında ilk sayfada bulabilecekler.

Profesyonel SEO hizmeti ilk başta büyük bir meblağ gibi görülse de ilerleyen süreçte farkını, ucuzluğunu anlayacaksınız…

Seo Nedir ? Tıkla-Öğren

Yorum Yap

(*) Yıldızlı Alanları Doldur