seo nedir Tam Anlamıyla SEO Nedir ? SEO’nun Almanı ve SEO Açıklaması seo nedir
Basit Anlatımıyla SEO Nedir ? Tam Anlamıyla SEO Nedir ?

Tüm bu başlıkları merak ediyorsanız doğru makaleyi okuyorsunuz. Sizlere bu makalemizde en basit tanımıyla SEO’yu anlatıyorum. Aslında bu konuyu farklı bir başlıkta anlattık. ancak gelen mesajlardan sonra başka başlık altında sizlere tekrar sunmak ve biraz daha açıklama yapmak istedik. Bu makalemize SEO’nun Anlamı ya da SEO Açıklaması diyebilirsiniz. SEO’yu sizlere sizin anlayacağınız ticari bir örnekle anlatmak istedik. Çünkü SEO’ya en çok firmaların ihtiyacı bulunmaktadır.

seo nedir Tam Anlamıyla SEO Nedir ? SEO’nun Almanı ve SEO Açıklaması seo yukselis 300x169
Tam Anlamıyla SEO Nedir ? SEO’nun Almanı ve SEO Açıklaması

Örneklerle SEO Açıklaması

Siz kendinizi bir iş yeri sahibi olarak düşünün. Çok güzel bir dükkan açmışsınız. İçerisinde yok yok! Ancak dükkanı açtığınız yer çok büyük ve karmaşık hatta dükkanınız en ücra köşede. Bu nedenle müşteriler sizi göremiyor. Müşterilerin sizleri fark edebilmesi için sürekli reklam ihtiyacı duyuyorsunuz. Sokağın başına tabela koydunuz, sokakta bulunan billboardlardan birini kiraladınız. Sürekli iş yeriniz ile ilgili Broşür vs. dağıtıyorsunuz. Müşterilerin ilgisini kazanmak, yeni müşterilere ulaşmak istiyorsunuz. Yeni müşteri için, her gün broşür dağıtıyor, reklam veriyor ve en önemlisi sürekli masraf yapıyorsunuz.

Ancak siz dükkanı yol kenarında, köşe başında, cadde üzerinde açabilseydiniz ya da eski bir tanınmışlığınız olsaydı tüm bu masraflara pek gerek kalmazdı.

SEO’da sizlere tam olarak bu imkanı sunuyor. Sizin internet siteniz, google gibi büyük bir denizde ufacık bir yer kaplıyor.

İnternet sitenize müşteri çekmek için sürekli reklam masrafı yapıyorsunuz. Rakip firmaların reklam saldırılarına maruz kalarak. Tüm reklam paranız boşa gidiyor.

Ancak SEO Çalışması yaptırırsanız. Reklam masraflarınız azalacak belki de yok olacak. En ücra köşede olan dükkanınız (internet siteniz) köşe başına, cadde üzerine, ilk sayfaya gelecek.

Artık müşteri çekmek için çaba sarf etmeyeceksiniz. Müşteriler sizi aradıklarında ilk sayfada bulabilecekler.

Profesyonel SEO hizmeti ilk başta büyük bir meblağ gibi görülse de ilerleyen süreçte farkını, ucuzluğunu anlayacaksınız…

Seo Nedir ? Tıkla-Öğren

Yorum Yap

(*) Yıldızlı Alanları Doldur